„Нефтохимик“ се бори срещу шампиона „Хебър“, взе гейм, но в крайна сметка отстъпи в мача за Суперкупата на България.

Така „Хебър“ триумфира с трофея, който е трети за тима от Пазарджик.

Воденият от Камило Плачи тим се наложи с 3:1 (25:15, 25:14, 22:25, 27:25) в битката за трофея, изиграна в зала „Сила“ в Пловдив.

Двубоят бе наситен с емоции и интригуващи моменти. В четвъртата част при 25:25 на главния съдия Константин Йовчев изведнъж му прилоша. Двата отбора се скупчиха при него. Съдията получи веднага вода и помощ.

Вторият съдия Чавдар Марев зае мястото на главен съдия, а неговото място зае съдийка от масата. След около десетина минути играта продължи.

Първите два гейма бяха изцяло под диктовката на пазарджишкия тим. В третата част бургазлии значително подобриха играта си в атака и блокада, което бе ключово за резултата.

Решителният четвърти гейм предложи много обрати, и двата отбора имаха своите шансове, но класата и превъзходството на шампиона надделяха.

Опитахме се колкото можахме да се противопоставим. Да стане интересен мач, защото в първите два гейма нямаше двубой. Съперникът игра феноменално, а ние слабо. Може би, ако бяхме вкарали мача в тайбрек не се знаеше какво ще се случи.
Поздравления за моите състезатели и тези, които се включиха отвън.

Момчетата показаха как се играе срещу класен съперник. Някои от тях не са се докосвали до такива състезатели. Нямахме какво да загубим в този мач. „Хебър“ бяха фаворити, ние направихме каквото можахме. Продължаваме да работим. Ще се срещнем пак след четири кръга. Пожелавам си да започнем мача, както го завършихме днес.

Изпитваме кадрови затруднения, особено на поста втори диагонал. Имахме проблеми в подготовката. Лично аз съм на две тренировки през последната седмица. Но най-важното е да сме здрави. Затова сме тренирали, да сме готови за цикъл от мачове, защото тепърва предстоят. Да пожелаем успех на „Хебър“ за Шампионска лига, дано да успеят да играят в групите на най-престижния европейски турнир“, каза след мача играещият треньор на „Нефтохимик“ Иван Станев.

Най-резултатен за победителите бе Трифон Лапков с 24 точки (2 аса, 2 блокади), със 17 точки завърши Якопо Масари (5 аса, 1 блокади).

С 16 точки приключи Тодор Алексиев. За „Нефтохимик“ Душан Лопар, Калоян Балабанов и Аксел Трухчев приключиха с по 11 точки (5 блокади) (1 блокада).

Хебър: Александър Туш, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Трифон Лапков, Николай Николов, Теодор Салпаров – либеро (Пламен Шекерджиев, Добромир Димитров, Иван Латунов)

Нефтохимик: Георги Чалъков, Душан Лопар, Матей Михайлович, Любослав Телкийски, Аксел Трухчев, Георги Петров, Ивайло Лалов – либеро (Тодор Димитров, Иван Станев, Калоян Балабанов, Симеон Добрев)