Черноморец

С човек по-малко „Черноморец“ завърши наравно при гостуването си на „Розова долина“ в Казанлък. Двубоят от IX кръг на Трета лига – Югоизток завърши при 0:0. Така вече в 9 изиграни мача „акулите“ продължават да са единственият тим в групата без поражение и без допуснат гол. Освен това, бургаският тим е и с най-доброто нападение с 26 отбелязани попадения.

Момчетата на треньорите Владо Вълчев и Любо Божинов стигнаха до точката, въпреки че повече от полувреме играха с човек по-малко. В края на първата част с директен червен картон от игра бе отстранен Сава Савов. С това обаче проблемите на бургазлии не свършиха. След получени контузии, принудително бяха заменени още двама основни футболисти – Петър Патев и Милен Танев. Въпреки това футболистите демонстрираха изключителен характер и си тръгнаха не победени.

Във временното класиране „Черноморец“ оглавява класирането с 21 точки. С една по-малко на втора позиция е „Гигант“, трети е „Несебър“ с 19 т.

На 4 октомври „акулите“ приемат 16-тия в класирането „Карнобат“, мачът е от 16:00 ч.