Десетки атлети от София, Варна, Ямбол, Бургас, Несебър, Карнобат, Пазарджик, Ботевград и Поморие взеха участие в първия шосеен пробег „Поморие“, който се проведе в центъра на морския град.

Надпреварата беше за атлети, разделени в пет възрастови групи с дистанции: Момчета и момичета под 14 години – 444 м; Момчета и момичета под 16 години – 884 м; Юноши под 18 години – 1326 м.

Бегачите от „Евър“ Варна завоюваха четири победи, а една бе за „Радио 999“ Ямбол. Най-силният резултат на атрактивното трасе в пешеходната зона на Поморие бе на националния състезател Мартин Атанасов (Евър – Варна), който победи на дистанция от 1326 м с резултат – 4:03.5.

Няколко национални състезатели участваха и при юношите под 20 години, но те решиха да бягат символично като пробягаха разстоянието с много бавно темпо без състезателен елемент.

Европейският шампион от Хелзинги на 400 м за хора с увреждания – Стоян Снежанов от СК „Атлет 2004” Поморие също се включи в надпреварата.

На всички участници в този старт бяха дадени предметни награди, а на всички останали бяха раздадени медали и купи според класирането.

Ето и резултатите от първия шосеен пробег „Поморие“:

Момчета под 14 години – 444 м:

1. Николай Йорданов (Евър Варна) 1:21.1
2. Кирчо Хрелков (Атлет 2004 – Поморие) 1:25.0
3. Никола Илчев (Атлет Карнобат) 1:27.0
4. Борис Цветков (Бургас 98) 1:29.0
5. Христо Пашов (Евър Варна) 1:32.0
6. Цаетомир Христов (Несебър1971) 1:34.0
7. Атанас Найденов (Атлет 2004 – Поморие) 1:39.0
8. Самуйл Денев (Атлет Карнобат) 1:40.0
9. Марин Манолов (Атлет 2004 – Поморие) 1:44.2
10. Данчо Рибов (Атлет 2004 – Поморие) 1:53.0
11. Пламен Снежанов (Атлет 2004 – Поморие) 2:00.0

Момичета под 14 години – 444 м:

1. Стефания Любенова (Евър – Варна) 1:20.0
2. Даниела Гърнева (Маратонец – Бургас) 1:28.5
3. Паолина Димитрова (Хебър – Пазарджик) 1:31.0
4. Лилия Гюрова (Атлет 2004 – Поморие) 1:33.0
5. Станимира Желева 1:33.1
6. Елица Атанасова (Атлет 2004 – Поморие) 1:35.0
7. Стефани Тракалянова (Несебър1971) 1:36.9
8. Емилия Асенова (Хебър Пз) 1:37.5
9. Виолета Карчева (Бургас 98) 1:40.2
10. Николета Караколева (Европул Бс) 1:42.2
11. Никол Кукуринкова (Бургас 98) 1:43.5
12. Анна Колева (Несебър1971) 1:43.6
13. Мариета Ненчева (Хебър Пз) 1:45.4
14. Ани Иванова (Загорец) 1:49.1
15. Мария Павлова (Вая Бс) 1:51.1
16. Демислава Царева (Вая Бс) 1:52.9
17. Теодора Желязкова (Вая Бс) 1:55.22
18. Асения Димитрова (Несебър1971) 2:01.9
19. Цветомира Бончева (Хебър Пз) 2:08.9

Юноши под 16 години – 884 м:

1. Йордан Грудев (Радио 999 – Ямбол) 2:45.8
2. Камен Колев (Маратонец – Бургас) 2:46.8
3. Димитър Христов (Бургас 98) 2:48.2
4. Цветомир Митев(Хебър Пз) 2:52.9
5. Емануил Петков (Орхание Ботевград) 3:00.6
6. Кристиян Зарков (Маратонец Бургас) 3:00.8
7. Радослав Ченешев (Атлет Карнобат) 3:08.4
8. Петър Грозев (Бургас 98) 3:09.5
9. Диян Пенев (Маратонец Бургас) 3:11.8

Девойки под 16 години – 884 м:

1. Белослава Савова (Евър – Варна) 3:15.0
2. Преслава Тодорова (Радио 999 – Ямбол) 3:17.1
3. Елизабет Дойчинова (Евър – Варна) 3:20.9
4. Виктория Стоянова (Атлет Карнобат) 3:31.3
5. Симона Янева (Европул Бс) 3:32.6
6. Маргарита Марчева (Атлет Карнобат) 3:34.0
7. Ивана Бонова (Юнивърсъл София) 3:37.8
8. Моника Димитрова (Европул Бс) 4:12.4
9. Кристина Стефанова (Европул Бс) 4:14.0
10. Валентина Димова (Европул Бс) 4:26.0

Юноши под 18 години – 1326 м:

1. Мартин Атанасов (Евър – Варна) 4:03.5
2. Константин Колев (Атлет 2004 – Поморие) 4:10.9
3. Мартин Чекански (Юниверсал – София) 4:15.6
4. Даниел Найденов (Радио 999 – Ямбол) 4:26.8

Оставете отговор

Please enter your comment!
Моля въведете името ви