Във входа на шампионата във Втора лига ръководството на „Созопол“ подписа договор с 23-годишния френски футболист Ян Лионел Самба. Централният защитник идва от албанския „Билис клуб“. Юноша е на френските клубове – „Нанси“ и „Кретей“. Самба нямаше как да влезе в игра при загубата на новия му тим в /32-финалите на турнира за Купата на България, но ще бъде включен в състава още за следващия кръг от Втора лига.

В турнирния двубой за Купата „Созопол“ загуби с 0:2 при гостуването си от третодивизионния „Вихрен“. Тимът от Сандански стигна до победата след попадения в последните 20 минути на срещата. И двата гола отбеляза  Тамги Лоншел, който се разписа в 73-ата и 82-ата минути.

Общо 15 мача от 1/32-финалите в турнира за Купата на България се изиграха вчера, а шест професионални отбора напуснаха надпреварата. Освен „Созопол“, загуби понесоха още „Янтра“, „Добруджа“, „Етър“, „Беласица“ и „Монтана“, които бяха победени от тимове от Трета лига. Един двубой се реши след дузпи, а други три след продължения.

Резултати: Ямбол 0:0 СПАРТАК (ПЛЕВЕН) – при дузпите 1:4; РОЗОВА ДОЛИНА (КАЗАНЛЪК) 3:0 Янтра (Габрово); Локомотив (Горна Оряховица) 1:3 МИНЬОР; Партизан (Червен бряг) 0:3 КРУМОВГРАД; ВИХРЕН (САНДАНСКИ) 2:0 Созопол; Локомотив (Мездра) 0:1 ЛИТЕКС;

МАРЕК (ДУПНИЦА) 2:1 Монтана; Саяна (Хасково) 1:2 ДУНАВ; Черноломец (Попово) 1:3 ВИТОША (БИСТРИЦА); Ботев (Нови пазар) 0:3 СПОРТИСТ (СВОГЕ); ГИГАНТ (СЪЕДИНЕНИЕ) 2:1 Добруджа (Добрич);

ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ) 1:0 Беласица (Петрич); СЕВЛИЕВО 3:2 Етър (Велико Търново); Левски Раковски 2:3 МАРИЦА (ПЛОВДИВ); Светкавица 0:6 СТРУМСКА СЛАВА.