В пореден мач футболистите на „Черноморец“ не разочароваха своите привърженици и записаха петата си победа в първенството на Трета лига – Югоизток.

Освен това бургазлии продължават да са единственият отбор, който все още не е допуснал гол във вратата през настоящия шампионат.

Възпитаниците на Георги Чиликов постигнаха класически успех с 3:0 при гостуването си на „Атлетик“ (Куклен).

Със спечелените 3 точки „акулите“ оглавиха първо място във временното класирането, изпреварвайки с една точка „Несебър“, който в последния кръг инкасира загуба с 0:1 при гостуването си на „Розова долина“.

„Черноморец“ реши всичко в своя полза още през първото полувреме. Григор Долапчиев се разписа на два пъти за 2:0. Класиката в резултата пък бе оформена от Милен Танев.

През втората част бургаските футболисти продължиха да доминират, но куп пропуски ги лишиха от още по-изразителен успех.

Контузия по време на мача получи Венцислав Славов. През първата част, след единоборство за висока топка с противник състезател, той бе ударен в главата, а веднага след инцидента – откаран в болница, където му бе оказана помощ.

В девети кръг, 28 септември, сряда, от 17:00 часа, „Черноморец“ гостува на „екзекутора“ на „Несебър“ – „Розова долина“.

Тимът от Казанлък е пети в класирането с 15 т.