Хандбалистите на „Фрегата“ ознаменуваха с успех завръщането си в „А“ РХГ – мъже. Отборът, който е съставен само от бургаски състезатели, стартира в първи кръг с победа над „Чардафон“ с 27:11 /9:6/.

Шампионатният мач се превърна в своеобразно повторение на срещата между двата тима, изиграна в турнира „Тодор Хънков“, в който тогава бургазлии загряха с 24:14.

Двубоят от „А“ РХГ в зала „Никола Станчев“ започна с голям заряд, като в игра влязоха всички 16 играчи. Многото пропуски доведе обаче до ниската резултатност през първите 30 минути игра.

През второто полувреме крепостта, пазена от вратаря Пламен Иванов, стана непреодолима за гостите. За 20 минути игра стожерът на „Фрегата“ допусна само един гол –18:7.

Дългата и равностойна резервна скамейка позволи чести смени, а състезателите зарадваха своята публика с чудесни взаимодействия и резултатни атрактивни атаки към противниковата врата.

Стар проблем с осветлението в спортна зала „Никола Станчев“ доведе до неколкократно прекъсване на двубоя, който бе ръководен от двойката съдии Георги Караджов и Милен Белов. От ръководството на „Фрегата“ не изключват да бъдат санкционирани от федерацията за нередността и се надяват в най-кратки срокове проблемът да бъде решен.

В следващия кръг на 24 септември, събота, бургаският отбор гостува на „Шумен-61“ от 17:00 часа.

С най-много попадение се отчетоха Антонио Пашев и Марио Марев, които вкараха по 6 гола, Станислав Пойдовски отбеляза 5.

Съставът на „Фрегата“:

вратари – Пламен Иванов, Асен Спасов; Николай Андреев-1 гол, Любомир Костадинов-1, Марио Янчев-1, Атанас Буланов-2, Антонио Пашев-6, Милен Стоянов /Николай Станков, Марио Марев-6, Кристиян Андонов, Атанас Танев-2, Станислав Пойдовски-5, Иван Кирязов-2, Георги Ангелов, Станислав Василев-1/.