Бургас посрещна победителя в четвъртия етап от 69-тата Международна колоездачна обиколка на България Марсели Богусловски.

Серията от надпреварата с маршрут Сливен – Карнобат – Бургас финишира на главната улица „Александровска“, а награждаването се проведе на победния подиум, изграден пред административната сграда на Община Бургас.

Купата на победителя връчи кметът на Община Бургас Димитър Николов.

След майсторско каране полякът от отбора на Mazowsze пръв финишира на площад „Атанас Сиреков“. Богуславски преодоля 142-километровото трасе от Сливен до Бургас за 3:18:18 ч.

Носител на жълтата фланелка отново стана Франческо Ди Феличе, който запази водачеството си в класинето.

Бялата фланелка на червени точки за най-добър катерач облече Алексис Гуерин от австрийския тим Vorarlberg.

Зеленото трико за най-добър спринтьор заслужи Zsolt Istlstekker от унгарския Epronex. Бялата фланелка за най-добре представил се състезател до 23 години отново облече Кирило Царенко от италианския тим Gallina Ecotek Lucchini Colosio.

От българите най-напред в класирането е Петър Димитров – 33 място, Йордан Андреев е 35, Йордан Петров и Георги Панчев са съответно на 37 и 38 място, Лъчезар Ангелов – 50, Борислав Палашев – 55.

Кметът Димитър Николов получи почетен плакет от Българската федерация по колоездене за приноса на Бургас в развитието на този спорт. Плакет получи и директорът на дирекция „Спорт“ Веселина Деведжиева.

Тази година в Обиколката участват 20 колоездачи от 20 отбора от три континента и общо 20 националности.

Големият финал на 69-та Международна обиколка на България е днес, 1 септември, по последната отсечка (160 км) Чирпан-Хасково-Момчилград.