Със скандално съдийство и спорна дузпа ще се запомни мачът от седмия кръг на Втора лига между „Созопол“ и „Янтра“ Габрово.

В главни действащи лица се превърнаха главният рефер Стефан Гурков и четвъртия съдия Кристиян Тодоров, а на „Арена Созопол“ двата тима не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1.

Венцислав Гюзелев откри резултата за домакините в 36-ата минута. Десет минути преди края на мача реферът обаче отсъди несъществуваща дузпа.

Това предизвика негодуванието на „небесносините“ и двама от резервната скамейка получиха червен картон. Сред „провинените“ бе Диян Молдованов, който напусна терена.

Капитанът ще пропусне гостуването на своя тим на дублиращия „Лудогорец“ следващия кръг.

За тима от Габрово 11-метровия наказателен удар изпълни Петър Казаков, който оформи крайното 1:1 в 85-ата минута.

Отборът на „Янтра“ остава непобеден от началото на сезона, като до момента са с една победа и 6 равенства. „Созопол“ заема предпоследното място във временното класиране.