Националният ни тим при момичетата до 16 години изхвърли от осмицата домакините от Черна гора и се класира за четвъртфиналите на Европейско първенство. След борбена победа със 70:64 нашите заеха второ място в групата си.

След очаквания успех на Турция срещу Норвегия по-рано, българките се нуждаеха от победа с минимум 5 точки срещу фаворита в групата си. Те изиграха страхотен мач и дори поведоха с 18 в началото на последната част– 63:45.

В следващите седем минути обаче нашите вкараха едва един кош, което позволи на съперника не само да се върне в мача, а и да се доближи само на точка – 64:65 при оставащи 88 секунди.

Последва изключително важен кош на бургазлийката Димана Костова. Така състезателката на „Черноморец 2014“ увеличи преднината на тима на 3. В края момичетата на Таня Гатева показаха характер и измъкнаха успеха с необходимата разлика.

Така в тройната въртележка, която се получи, Турция спечели групата, докато България остана на второто място. На четвъртфинала в четвъртък нашите ще се изправят срещу победителя в група А Сърбия.

За 30 минути игра на паркета Димана Костова се отчете с 11 точки и 9 борби, Деница Манолова записа 33 точки и 8 борби, Елена Драгоева реализира 12 и 7 борби, а 10 точки добави Моника Борисова.