Ивайла Бакалова

Националният отбор на България по баскетбол – девойки U14 записа загуба в първия мач от силния международен турнир в Словения. Нашите момичета отстъпиха на Хърватия с 58:78 след слабо първо полувреме.

Тимът ни, воден от Ирена Колева, влезе в мача слабо заради натрупаната умора от пътя. До почивката хърватките бяха по-активни и поведоха с над 20 точки. През второто полувреме българките изравниха играта, но не успяха да стопят сериозното си изоставане.

Бургаската състезателка на „Черноморец 2024“ в националния тим – Ивайла Бакалова бе най-добра на паркета, като завърши с 14 точки и 10 борби. Резервата Катрин Бозова записа 11 т. Днес е двубоят със Словения.

Както вече е известно четири възпитанички на БК „Черноморец 2014“ са включени в отборите на България. Това са Ивайла Бакалова и Мария Кратункова от състава на U14, и Гергана Бъчкова и Димана Костова, които са част от националния тим до 16 г. Последните две ще играят на Европейското първенство за момичета до 16 години, Дивизия Б, в Подгорица. Шампионатът започва днес, 18 август, в черногорската столица.