„Черноморец“ стартира в новото първенство на Трета лига – Югоизток с победа. Под ръководството на новия треньор Георги Чиликов, бургаският тим се наложиха с 2:0 като гост на „Левски“ (Карлово) в първия кръг от шампионата.

Голове паднаха в края на първото в началото на второто полувреме.

„Черноморец“ поведе с попадение на Милен Танев. В 45-ата минута той бе изведен зад гърба на отбраната на домакините и прати топката в мрежата за 0:1.

„Акулите“ удвоиха преднината си в 53-ата минута, когато Григор Долапчиев засече центриране от корнер на Яни Николов за крайното 0:2.

„Доволен съм както от победата, така и от всички футболисти. Дадоха всичко, на което са способни към настоящия момент. Разбира се, че винаги е хубаво да започнеш с успех и три точки. Надявам се това да вдъхне повече увереност на играчите за предстоящите срещи, които в никакъв случаи няма да бъдат леки.

Истината е, че има още много да работим, защото от играта бях доволен до 60-ата минута. Допуснахме прекалено елементарни грешки, за които нямам обяснения. Не казвам, че е имало ситуации пред нашата врата. Но просто имаше едни 20-30 минути, които не ми харесаха. Важно за мен и отбора е да вдигнем и контузените футболисти.

Това ще ни даде повече опции, най-вече в атака. Единственото сигурно на този етап е, че Стойчо Атанасов ще пропусне полусезона“, каза след мача Чиликов.

Във втория кръг „Черноморец“ посреща отбора на „Асеновец“ (Асеновград), който победи 1:0 миналогодишния вицешампион „Саяна“ (Хасково).