В шестата си контролна среща от предсезонната подготовка „Черноморец“ победи дублиращия отбор на елитния „Черно море“.

Двата тима изиграха динамичен и интересен двубой, в който домакините от Бургас се наложиха с 3:2.

„Черноморец“ можеше да поведе в 18-ата минута. Милен Танев стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Все пак бургазлии стигнаха до гол в 34-ата минута. След центриране отдясно Антон Узунов засече от въздуха по диагонала за 1:0.

Въпреки високата температура на въздуха, до края на полувремето „сините“ продължиха да играят в отлично темпо и създадоха още няколко опасности, които обаче не успяха да материализират.

Превъзходството на водения от Георги Чиликов тим даде резултат в 62-ата минута. След центриране отляво Даниел Димитров засече отблизо с глава за 2:0.

Последва отпускане в редиците на домакините, от което се възползваха „моряците“, за да стигнат до 2:2 с попадения на Кристо Яначков в 73-ата и на Радослав Петров в 82-ата минута. Последваха още две опасности пред бургаската врата, но до гол не се стигна.

В края „Черноморец“ се възползва от разбъркване пред вратата на съперника. 120 секунди преди финалния сигнал на рефера точен за 3:2 бе Христо Георгиев.