„Струмска Слава“ се наложи с 2:0 над „Созопол“ и направи успешен старт на новия сезон. В срещата от първи кръг на Втора лига домакините от Радомир стигнаха до успеха след попадения през второто полувреме.

През първата част двата отбора не създадоха много голови положения и така резултатът на полувремето остана непроменен.

Още в първата минута от втората част бе отсъден пряк свободен удар пред вратата на гостите, който бе изпълнен от Антон Тунгаров. Топката прелетя над стената и попадна във вратата на „небесносините“ за 1:0.

До края на срещата играта се накъса. В 85-ата минута влезлият като резерва Красимир Панчев открадна топката от защитник на „Созопол“ и преодоля вратаря, след което отправи удар по земя, който беше изчистен от голлинията. В 90-а минута Красимир Панчев бе точен и така сложи край на спора.