Акули

Футболният „Черноморец“ записа победа във втората си контрола от предсезонната подготовка. Тя е първата за отбора, който тренира и играе под ръководството на новия старши треньор Георги Чиликов.На стадиона в Обзор „акулите“ се наложи с убедителното 6:0 срещу дублиращия отбор на „Спартак“ (Вн).

„Черноморец“ вкара по три гола в двете полувремена. През първата точна бяха Мирослав Радев, Венцислав Славов и Венелин Филипов. През втората част с две попадения се отличи Мустафа Мустафа, а едно добави Антон Узунов.Във
 проверката участието не взе новото попълване Олджай Алиев и вратарят Мартин
Шейтанов.

В първата контрола бургаският тим загуби с 0:3 като гост на втородивизионния „Созопол“. Състав първо полувреме: Християн Славов – вратар, Нуретин Пюскюлю, Павлин Чиликов, Стоян Мантаров, Стоян Кижев, Стойчо Атанасов, Венелин Филипов, Яни Николов, Милен Танев, Венцислав Славов, Мирослав Радев.

Второ полувреме:Стефан Михайлов – вратар, Димо Славов,Слави Шопов, Павлин Чиликов /Терзиев/, Рамис Смаилов, Сава Савов, Николай Дросев, Мустафа Мустафа, Валентин Стоилов, Антон Узунов, Христо Георгиев.На 16 юли, събота, „Черноморец“ приема „Несебър“. Мачът
 на стадиона в „Акациите“ е с начало 18:00 ч.