ЦСКА спечели турнира за Купа БФБ при момчетата U14. На финала в зала „Бойчо Брънзов“ тимът се наложи над „Черно море Тича“ с 64:54.

ЦСКА стигна до финала след победа над домакина на турнира „Делфин“ с 84:56. Първото полувреме бе с изравнени сили, макар „червените“ да имаха лек аванс.

В третата четвърт обаче ЦСКА направи разлика, а със силен завършек оформи и дистанцията в крайния резултат.

В другия полуфинал „Черно море Тича“ победи „Балкан“ със 71:55.

В спора за 3-4 място „Делфин“ отстъпи с 66:69 пред бронзовия медалист „Балкан“ след оспорван мач с множество обрати. Двубоят започна оспорвано, а на полувремето „Балкан“ водеше със 7 точки при 35:28.

Двата тима си смениха водачеството на няколко пъти в третия период, който завърши при две в полза на „Делфин“ 50:52. 3 минути и 45 секунди преди края бургаският тим се откъсна с 5 точки при 57:62.

Минута и половина след това гостите стигнаха до пълен обрат – 63:62.

„Делфин“ обаче се върна в играта и изравни за 64:64. 52 секунди преди края момчетата на треньора Петко Янков обърнаха за 66:64.

Тройка за гостите върна преднината им за 67:66. В края „Делфин“ изпусна тройка и бе фаулиран, но не вкара и ботевградчани спечелиха срещата с 69:66.