„Добруджа“ надви домакина „Созопол“ с 2:1 в приятелска среща. Освен трите гола в контролата имаше и пет червени картона. До почивката в червено бяха декорирани двама от гостите и един от „Созопол“ заради спречкване помежду им, а след нея по още един футболист от двата отбора отново заради разменени реплики и опит за саморазправа. На местата на отстранените влязоха други играчи.

Първото полувреме протече равностойно. До средата му паднаха три гола. В неофициалния си дебют Денислав Ангелов откри резултата за гостите след двойно подаване с Андриан Димитров в 6-ата минута. Четвърт час по-късно добрички футболист извърши нарушение и Деян Молдованов изравни от дузпа. Бърза контраатака на противника обаче завърши с второ попадение на Денислав Ангелов в 24-ата минута. Денислав Ангелов отне топката от защитник на „Созопол“ и след самостоятелен рейд се разписа за 2:1, което се оказа и крайния резултат в мача.

През втората част бяха извършени доста смени, а играта беше накъсана.

Неофициален дебют за „Созопол“ направи най-новото попълнение дефанзивният полузащитник Петър Вуцов. Роденият през 2000 година футболист е внук на Иван Вуцов и син на Велислав Вуцов. Последно той игра за „Ботев“ Пловдив. Преминал е и през отборите на „Черно море“, „Пирин“ и „Славия“.

За „Добруджа“ пък след почивката в игра се появи френският нападател Луиджи Фред Джибонго.

В първата проверка „Созопол“ загуби от „Арда“ с 0:3. За „Добруджа“ това е втори успех в лятната подготовка, след победа над „Дунав“.