Баскетбол жени

Баскетболният „Черноморец 2014“ триумфира с бронза в Държавното първенство за девойки до 16 г. В решителния мач за третото място момичетата на треньорките Жанета Жельова – Костова и Зорница Костова надделха над „Локомотив“ /София/ с 56:55. Това е втори успех за бургаският тим, който само преди седмица победи столичанки, но в турнира за Купата на БФБ, и след 73:61 спечели бронза.

Финалният шампионатен мач в Стара Загора бе изключително драматичен. През целя двубой „Черноморец 2014“ бе водач в резултата, а на моменти дори с двуцифрен аванс. В последната четвърт обаче „Локомотив“ стигна до обрат след серия от 10-0 и поведе с 2 точки пет минути до сирената. Мачът продължи кош за кош, а 80 секунди преди края резултатът бе равен.

Преднина за бургазлийки взе Димана Костова, която вкара три пъти от фаула, а с още един точен шут оттам Надежда Жекова подпечата успеха, тъй като Ванеса Кокалова реализира веднага след това тройка за „Локомотив“. Така с победата и бронзовите медали триумфира отборът на „Черноморец 2014“.

Димана Костова завърши със 17 точки, 13 борби и 6 асистенции, Мария Томова добави 16 за победителките.

Трета поредна титла при момичетата U16 извоюва тимът на „Рилски спортист“, които на финала за златото се наложиха над домакина на турнира „Берое“ /Стара Загора/ с 60:56. „Дунав“ /Русе/ се наложи над „Светкавица“ с 59:45 и зае петата позиция. Седмото място остана за „Славия“ след 64:46 срещу „Асеновец 2005“.

Съставът на „Черноморец 2014“: Ния Танчева 2, Надежда Жекова 5, Димана Костова 17, Пламена Колева 3, Ивайла Бакалова 2 /Мария Томова 16, Гергана Бъчкова 5, Мария Кратункова 6, Дея Стойкова, Рада Тишева, Даная Димитрова, Мартина Няголова/.