Мариян Шангов, Велека Костова и Станислав Аврамов/Николай Деркозлиев спечелиха първите места от ветроходна регата „Варна 2022”.

В клас ILCA 4 Шангов триумфира при юноши до 18 г., а при девойките златото взе съотборничката му от ЯК „Порт Бургас“ Велека Костова.

В надпреварата на клас 420 титлата спечелиха представителите на ЯК „Черноморец“ Станислав Аврамов/Николай Деркозлиев.

В клас Оптимист, в конкуренцията на 49 ветроходци, Тино Томов от ЯК „Порт Бургас“ е осми.

Пълна доминация в клас Оптимист имаха поморийските състезатели. Момичетата младша възраст Зарая Цонкова /ЯК Поморие/ спечели златото, Никол Бургазлиева /ОМСК Циклон Поморие/ и Преслава Дърева /ОМСК Циклон Поморие/ се окичиха съответно със среброто и бронза.

В стартовете се включиха ветроходци от България и Украйна в класовете Оптимист, ILCA 4, ILCA 6 и 420.

След края на регата стана ясен и съставът на националния отбор за предстоящото Световно първенство в клас Оптимист в Бодрум, Турция (27 юни – 7 юли 2022 г.). Това са шампионът при младша възраст Атанас Златев /ЯК Поморие/, Борислав Николов /ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна/, Васил Манев /ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна/, Виктор Станоев /ЯК Св. Николай София/ и сребърната медалистка в старшата Даниела Гочева /ЯК Поморие/.