Без нито една загуба волейболният „Хебър“ стигна до втория си пореден трофей в елита, реализирайки златен требъл – след спечелените Суперкупа и Купа на България. Момчетата на Камило Плачи спечелиха серията срещу „Нефтохимик“ с 3:0 победи, като отбелязаха общо 30 победи през сезона.

В третия мач от финалната серия, изигран в зала „Младост“ в Бургас, тимът от Пазарджик се наложи над бургазлии с 3:1 (25:17, 25:27, 25:23, 25:15).

Оборът на „Нефтохимик“ завърши сезона със сребърния медал, като въпреки драматичната разлика в класите между двата тима, момчетата на треньора Николай Желязков дадоха всичко от себе си, бориха се за всяка точка и държаха съперника до последно под напрежение.

Бронза спечели „Монтана“, като отличията третият в класирането получи в Бургас.

Шампионите доминираха в първата част и отбелязаха подобаващ старт. Впоследствие домакините се погрижиха да сътворят интрига, която съпътстваше целия втори гейм, но в крайна сметка успяха да спечелят след два добри сервиса на Любослав Телкийски и последвалите след него атака и блокада. Драма не липсваше и в третия гейм, където опитът, волята и характерът на хебърци бе ключов – особено за обрата от 19:22 до 24:19.

Решителната четвърта част бе под доминацията на „Хебър“, който заслужено вдигна трофея.

След края на двубоя Николай Желязков обяви, че това е бил последен мач за него начело на бургаския клуб.

Специалистът, който продължава с мъжкия национален отбор на България, благодари на „Нефтохимик“ и Бургас за изминалите 3,5 години, които той бе начело на тима.

„Това бе последния ми мач начело на „Нефтохимик“. Благодаря на клуба и на Бургас. Водил съм разговори с „Левски“, но тепърва предстои да поговорим отново”, заяви Николай Желязков.

Той поясни, че в началото на новата година ако отборът му е бил подсилен от едно силно попълнение на поста посрещач, резултатът в серията може би би бил друг.

„Сега тръгвам по най- бързия начин за лагера в Самоков и се концентрирам върху подготовката с националите. Надявам се това лято да имаме добри резултати и като игри, и като победи.“

Вицешампионите бяха наградени от президента на БФВ Любо Ганев.

Съставът на „Нефтохимик“: Юлиус Фиркал, Николай Колев, Калоян Балабанов, Николай Учиков, Александър Туш, Николай Николов, Мартин Иванов – либеро (Тодор Димитров, Любослав Телкийски, Венцислав Рагин, Трифон Лапков).

Съставът на „Хебър“: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Салпаров – либеро (Мартин Симеонов, Николай Къртев, Пламен Шекерджиев).