„Хебър“ спечели изключително трудно с 3:1 у дома срещу „Нефтохимик“ във втория мач от финалната серия в мъжкия волейболен шампионат на България.

Отборът от Пазарджик води с 2:0 успеха и на само една победа от втора поредна титла. Воденият от Камило Плачи тим се наложи с 3:1 (28:26, 25:17, 22:25, 25:23).

Сблъсъкът, подобно на първия, бе много интересен. Домакините бяха водещи в първите две части. В третия обаче бургазлии показаха, че не се предават и на свой ред демонстрираха възможности, като го спечелиха и поставиха домакините под напрежение.

Решителната четвърта част бе повече от интригуваща с редица драматични моменти, а в последните минути и на обрат. Той бе факт след успешните рокади, които направи треньорът Камило Плачи.

Третата битка от серията е на 26 април (вторник), в зала „Младост“ в Бургас от 18:30 ч.. Играе се до три победи от пет мача. Ако се стигне до четвърти, той ще се проведе на 27 април (сряда).