В първата финална среща „Хебър“ стартира успешно в защита на титлата във волейболното първенство при мъжете. Воденият от Камило Плачи тим се наложи над „Нефтохимик“ с 3:1 (21:25, 25:18, 26:24, 25:17) в Пазарджик.

„Смятам, че има повече останала горчилка в нас, отколкото да сме доволни от резултата. Имахме ситуации, особено в края на третия гейм, които можехме да използваме по-добре, за да успеем да го затворим и поведем. Трябваше да имаме повече кураж в тези ситуации, но не успяхме в крайна сметка, това е. Знаем, че отборът на Хебър има изключително опитни състезатели, които показаха своята класа в тези моменти.

Съжалявам, че не успяхме да спечелим в третия гейм, за да докараме мача поне до тайбрек, но ще направим всичко възможно във втората среща да дадем най-доброто от себе си и ако можем да затрудним Хебър повече,” заяви след загубата Николай Желязков.

„Смятам, че физически бяхме в добро състояние, не мога да кажа, че отборът е бил уморен в края, но в тези моменти не ни достигна и малко майсторство и хладнокръвие. Направихме много грешки при мрежата, много непредизвикани грешки от прекомерното желание да направим нещо добро. В крайна сметка това са ситуации, в които тези грешки тежат много.

Мисля, че нашият начален удар в началото вършеше много добра работа и това ограничи атаката на Хебър, но имаме много резерви на този елемент – особено сервиращите със сервис с отскок днес не можаха да затруднят Хебър, а тези с флот успяха, но имаме още резерви. Не успяхме да изпълним началния удар, който искахме. Ще гледаме видео и ще видим какво можем да коригираме.

Всеки мач е различен сам по себе си, така че днес сме спечелили първия гейм, това нищо не означава. Важно е да лимитираме грешките, които тежаха на моменти много и да направим нещата по-добре. В крайна сметка знаем, че фаворит е отборът на Хебър и ще се опитаме да направим най-доброто от себе си, а ако успеем да спечелим, ще е супер”, завърши Николай Желязков.

Днес, 23 април, е мач №2 между двата тима. Третата среща е на 26 април в Бургас.

Домакините допуснаха много грешки в първата част – общо 13, докато гостите демонстрираха много събрана и премерена игра. Във втората част домакините подобриха показателите си в игра на всички елементи – особено в атака. Подобри се посрещането, блокадата също заработи.

В третата част двата отбора бяха равностойни, но в ключовите моменти гостите поведоха с 24:22. Характерът, волята за победа и опитът на „Хебър“ бяха ключови за обрата. Брадли Гънтър се превърна в герой за победителите – четири негови сервиса, последният от които ас, обърнаха нещата и „тигрите“ излязоха напред в мача.

Решителният четвърти гейм бе изцяло под диктовката на пазарджиклии, които поведоха в битката за трофея.

Николай Учиков завърши с 14 точки (1 блоакда), с 10 точки приключи Юлиус Фиркал (2 аса).