Нефтокимик

Вицешампионът „Нефтохимик“ се класира за полуфинали в Супер Волей при мъжете. Бургазлии надиграха като гости ЦСКА с 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:23) във втората среща между двата тима от 1/4-финалните плейофи, която се игра в столичната зала „Васил Симов“.

С това бургазлии спечелиха серията с 2-0 победи и продължават напред, където ще срещнат победителят от двойката между „Монтана“ и „Левски“. В серията „сините“ водят с 1:0 победи.

Тимът на ЦСКА приключва с участието си, като завършва на седма позиция, на която приключи и в редовния сезон.

„Не съм очаквал лек мач в София, напротив очакванията бяха за много по-тежък двубой. Тимът на ЦСКА игра значително по-добре от това, което показа в първата среща. Ние не можахме да покажем нашата най-добра игра, на моменти спирахме да играем и всеки чакаше някой друг да направи нещо.

За първи път изпадаме в такава ситуация и не трябва да го допускаме в следващите срещи. Резултатът е следствие на това, което си случва вътре, имаше малко изнервени моменти. Успяхме да посрещаме сервиса, но в същото време съперникът направи доста асове. Очаквахме, че ще страдаме от този елемент.

За мен е важно, че на висока топка се справихме добре. Не бяхме прецизни, но победата е важна. В крайна сметка в тази зала и срещу този труден съперник, постигнатият резултат е добър.

Продължаваме да работим и да гледаме напред. На полуфиналите предимство има „Левски“ след тази победа като гост в Мантана. Може би най-вероятно ще играем с тях на полуфинал“, коментира Николай Желязков.

Двубоят бе много динамичен, пълен напрежение и мини-обрати на водачеството в резултата в отделните части. За разлика от първия мач между двата тима в Бургас, сега пред собствена публика и въпреки всичките си проблеми, армейците показаха „зъби“ и бяха близо до вкарването на мача тайбрек.

Страхотен мач направи египетския диагонал Реда Хайкал, който носеше отбора в нападение и завърши със страхотните 33 точки.

След убедителния първи гейм обаче, волейболистите на ЦСКА не устояха на напора на съперника, особено в решителните моменти. В четвъртата част домакините водеха с 21:18, но не запазиха предимството си и допуснаха изравняване при 22:22. Две поредни грешки на опитни играчи в атака донесе предимството за съперника и го улесни по пътя към победата.

Бургазлии бяха без капитана си Ники Николов, имаха доста повече проблеми от първия мач, но показаха повече класа. В най-важните минути те демонстрираха завидна устойчивост, която им помогна за крайната победа. След загубата в първия гейм, бургазлии успяха да се вдигнат и заиграха на обороти.

Диагоналът Николай Учиков се развихри, като бе достоен опонент на Реда Хайкал. Като цяло гостите показаха повече възможности и успяха да наложат волята си за крайния успех, само с един загубен гейм.

Реализатор за „Нефтохимик“ бе Юлиус Фиркал с 20 точки (2 аса). Николай Учиков пък се отчете с още 17 точки (2 аса) за успеха.

Във втория четвъртфинален мач „Хебър“ елиминира „Добруджа“ с 3:0 и с две победи в серията шампионът продължава напред. На полуфиналите пазарджиклии ще се изправят срещу победителя от двойката „Пирин“ – „Дея спорт“ (Бургас). Втората среща помежду им е днес, 26 март,, в Разлог. Бургазлии водят в серията след победа с 3:1 у дома.