Нефтохимик

В двубой от последния 22-и кръг „Нефтохимик“ надигра „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) с 3:0 (25:15, 30:28, 25:14). За домакините от Бургас това бе 19-a победа в елита и с актив от 56 точки и 3 поражения завършват редовния сезон на втора позиция. Дупничани слязоха на девето място с 28 точки (9 победи, 13 загуби).

Вицешампионът тръгна ударно в срещата – с 6:0. До края на гейма те диктуваха напълно положението и без проблем поведоха в резултата. Във втората част дупничани взеха лека преднина, като я запазиха до 7:4. Постепенно домакините наваксаха и обърнаха в своя полза. След игра точка за точка воденият от Найден Найденов отбор пое отново инициативата и остана доминиращ. В ключовите моменти (23:20) обаче вицешампионите набраха инерция и обърнаха за пореден път. Играта се завърза, но в крайна сметка след три геймбола (30:28) „Нефтохимик“ увеличи аванса си.

Волейболистите на Николай Желязков диктуваха положението и в третия гейм, за да се поздравят с чиста победа.

Най-резултатен бе Калоян Балабонов с 16 точки (2 аса, 1 блокада), с 14 точки приключи Юлиус Фиркал (4 аса, 1 блокада).

В плейофите „Нефтохимик“ ще срещне ЦСКА, който победи „Монтана“ с 3:0 (25:22, 25:23, 25:19). Въпреки успеха „червените” завършиха на седмо място в класирането на редовния сезон 48 точки (16 победи, 6 загуби).