Отборът на „Дея Спорт“ продължава с победната си серия, като постигна 15-и успех в първенството при мъжете – Супер Волей.

Воденият от Венцислав Симеонов тим надигра „Дунав“ (Русе) с 3:0 (25:22, 25:18, 25:17) в мач от 20-и кръг. За домакините от Бургас това е втора победа над противника с категоричен резултат, след като стори това и в десети кръг.

Русенци диктуваха положението от самото начало, като до средата преднината им бе стабилна.

Съперникът се доближи на точка-две, но след грешки на момчетата на Пламен Христов резултатът бе изравнен. „Дея Спорт“ успя да пречупи гостите и да обърне, спечелвайки частта след 25:22.

„Дунав“ имаше силни моменти и във втората част, но домакините отново ги надиграха и поведоха. Третият гейм бе изцяло под диктовката на момчетата на Венцислав Симеонов, които записаха чист успех.

Най-резултатен бе Георги Петров с 21 точки (2 аса, 1 блокада), с 15 точки се разписа Тодор Вълчев (1 ас).

Във временното класиране „Дея Спорт“ е на петата позиция с 44 точки (15 победи, 5 загуби), „Дунав“ е девети с 25 точки (8 победи, 12 загуби).

Преди плейофите остават още само два мача от редовния сезон на първенството. На 15 март бургаският тим гостува на „Марек“ в Дупница, а в последния 22 кръг, на 17 март, е домакин на пловдивския „Локомотив“.