„Нефтохимик“ се наложи като домакин над „Раковски 1964“ (Севлиево) с 3:0 (25:17, 25:13, 25:18) в мач от XX кръг на Супер Волей при мъжете, който се игра в зала „Младост“.

Двубоят не предложи интрига, а разликата в класите обуслови крайния резултат. И в трите гейма домакините имаха водеща роля. Те взимаха аванс, поддържаха го докрай и затвориха мача в три гейма без особено напрежение за 59 минути игра.

Реализатор за победителите отново стана Юлиус Фиркал с 16 точки (2 аса). Калоян Балабанов и Николай Учиков добавиха по 9 точки за успеха.

За бургазлии това е седемнадесета победа в шампионата, като с три загуби и 50 точки продължават да заемат втора позиция във временното класиране. Съставът на „Раковски“ отбеляза деветнадесето поражение и само с един успех и 4 точки е на последна позиция в таблицата.

Лидерът „Хебър“ е с 59 точки. Като гости пазарджиклии победиха третият „Пирин“ с 3:0 гейма. „Марек“ надви „Славия“ с 3:1, „Левски“ се справи с „Добруджа“ с 3:0, а ЦСКА даде само гейм на „Берое – 3:1.

На 15 март „Нефтохимик“ гостува на тринадесетия в класирането „Локомотив“ Пловдив.

Днес от 18:30 часа „Дея Спорт“ приема „Дунав“, който заема девета позиция. Бургазлии са седми в подреждането.