„Дея Спорт“ даде рамо на съгражданите си от „Нефтохимик“ побеждавайки прекия им конкурент за второто място в класирането на Супер Волей. Бургаският тим се наложи с 3:1 (29:27, 16:25, 25:19, 25:15) над „Пирин“ (Разлог), с което спря победната им серия.

Воденият от Венцислав Симеонов отбор заема шестата позиция с 38 точки (13 победи, 5 загуби), отборът от Югозапада е трети с 41 точки (15 победи, 3 загуби). „Нефтохимик“ е втори с 44 точки.

Играта започна точка за точка, след което двата отбора размениха водачеството. Постепенно бургазлии овладяха положението и поеха инициативата. В ключовите моменти съперникът вкара интрига и борбата продължи до края. „Дея Спорт“ поведе в мача след 4 геймбола.

Ролите се размениха във втората част, където разложани доминираха изцяло. В следващите два гейма домакините бяха пълен хегемон и се поздравиха с 13-ия си успех в елита.

Най-резултатен при успеха им бе Виталий Василев със 17 точки (1 ас, 2 блокади), с 13 точки завърши Тодор Вълчев (1 ас). Денис Чвдаров добави 11 точки (1 ас, 2 блокади).

В следващия междинен 19 кръг „Дея Спорт“ гостува на петия ЦСКА. Дербито е на 8 март.