В първия си официален мач за 2022 година футболистите на „Созопол“ завършиха 0:0 срещу „Хебър“ в среща от XXIII кръг на Втора лига.

Двубоят на стадион „Арена Созопол“ можеше да завърши с успех за домакините, но в 37-тата минута гол на Антонио Ласков беше отменен заради засада.

Пазарджиклии пък играха 20 минути с човек по-малко заради изгонването на резервата Олег Димитров за два поредни жълти картона.

Момчетата на треньора Маргарит Димов създадоха доста работа за вратаря Петър Дебърлиев, който се отличи с няколко чудесни намеси и спаси сигурни голове във вратата си.

Най-чистата ситуация за гол за „Хебър“ в мача се откри пред Евгени Игнатов, който в 61-та минута излезе на позиция, но не успя да преодолее вратаря на домакините Стамен Бояджиев.

Главният рефер Димитър Димитров показа общо десет жълти картона – пет за домакините и пет за гостите, и един червен за „Хебър“.

В събота, 26 февруари, „Созопол“ гостува на „Септември“ /Симитли/, който е под чертата на изпадащите от групата. В подреждането „небесносините“ са на 11 място с 27 точки, „Хебър“ е трети с 45 т.

След изиграването на срещите в кръга, „Етър“ (Велико Търново) стана новият лидер във временното класиране на Втора лига. „Виолетовите“ победиха като домакини „Септември“ (Симитли) с 2:1.