„Черноморец“ записа първи три точки за новата година. Момчетата на Владо Вълчев подновиха първенството в Трета лига – Югоизток с 1:0 при домакинството си на „Димитровград“.

През първото полувреме бургазлии имаха превес в играта, но нямаха късмет при ударите към вратата на съперника.

След почивката „акулите“ продължиха да диктуват темпото, което даде резултат едва в 82-ата минута. След центриране от корнер Стоян Мантаров засече с глава. Топката се отклони в лявата греда и влетя в мрежата за крайното 1:0.

С 37 точки „Черноморец“ заема четвърто място в класирането на Югоизточната трета лига.

В следващото завъртане предстои дербито на 19-тия кръг. На 26 февруари, „акулите“ гостуват на втория в подреждането „Загорец“ /Нова Загора/, който е с актив от 40 т. През есенния полусезон двубоят в Бургас между двата тима завърши без победител 0:0.