„Нефтохимик“ спечели осминафиналния мач с „Берое“, побеждавайки с 3:0 (28:26, 25:13, 25:16) съперника в Стара Загора.

Победата класира вицешампиона на четвъртфиналите от турнира за Купата на България по волейбол за мъже, където момчетата на треньора Николай Желязков ще срещнат тима на „Монтана“.

Първата част беше изключително оспорвана, като в един момент домакините поведоха с 16:13. До последно играта вървеше точка за точка, но гейма с 28:26 спечели „Нефтохимик“ след пет геймбола. Силите на „Берое“ в останалите две части не стигнаха и те отстъпиха пред бургаския тим.

За победителите най-резултатен бе Юлиус Фиркал с 20 точки (1 блокада), 14 точки добави Николай Учиков (1 блокада).

Последният се класирал на четвъртфиналите е ЦСКА, който надигра „Локомотив“ (Пловдив) с 3:0 (25:14, 25:12, 25:15). Така в четвъртфиналите „армейците“ ще излязат срещу бургаския „Дея Спорт“, който ден по-рано отстрани „Сливнишки герой“ (Сливница) с 3:0 гейма.

Останалите двойки са: „Хебър“ – „Дунав“, „Пирин“ – „Левски“.

Финалната фаза от турнира за Купа България ще се проведе в зала „Младост“ в Бургас. Четвъртфиналите са насрочени за 29 януари, полуфиналите за 30 януари, а финалът ще се играе на 31 януари.