Дея
Дея

Новакът в Супер волей „Дея спорт“ победи „Сливнишки герой“ (Сливница) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:20) в мач от 1/8-финалите на турнира за Купа България при мъжете. При 2-0 в началото на третия гейм домакините от Бургас започнаха доста разконцентрирано и имаха известни затруднения, изоставайки с пет-шест точки. Волейболистите, водени от Венцислав Симеонов, обаче успяха да се съберат, да победят и да се класират за четвъртфинала. В следващата фаза бургаският тим ще срещне победителя от двойката ЦСКА – „Локомотив“ (Пловдив), които играят днес.

Реализатор за победата на „Дея Спорт“ бе Виталий Василиев с 15 точки (2 блока). Леон Тончев завърши с 11 точки (1 ас, 1 блок).

В другите срещи, родният шампион „Хебър“ се наложи като домакин над „Добруджа 07“ (Добрич) с 3:0 (25:21, 25:21, 29:27) на четвъртфинали, където ще срещнат състава на „Дунав“ (Русе), който отстрани „Ботев“ (Луковит) с 3:0 гейма.

„Пирин“ (Разлог) спечели югозападното дерби с „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:19) и излиза срещу „Левски София“, който по-рано отстрани „Славия“ с 3:0 гейма.

И „Монтана“ се класира на четвъртфинали на турнира за Купата на България, след като надигра като гост „Раковски-1964“ (Севлиево) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:19). В четвъртфиналите монтанчани ще се изправят срещу победителя от двойката „Берое 2016“ (Стара Загора) – „Нефтохимик“. Двубоят е днес (22 януари), от 17:00 ч.

Финалната фаза от турнира за Купа България ще се проведе в зала „Младост“ в Бургас. Четвъртфиналите са насрочени за 29 януари, полуфиналите за 30 януари, а финалът ще се играе на 31 януари.

Съставът на „Дея Спорт“: Георги Братоев 5, Виталий Василиев 15, Леон Тончев 11, Димитър Маринков 6, Стипе Перич 6, Денис Чавдаров 7 – Гейдж Уорсли-либеро (Тодор Вълчев 1, Георги Петров).