Втородивизионният „Созопол“ победи „Карнобат“ с 2:0 в първа официална контролна среща за 2022г.

С два различни състава през двете полувремена, „небесносините“ не срещнаха никакви проблеми при гостуването си на аматьорския тим и с голове на Диян Молдованов и Божидар Киряков стигнаха до успеха.

Първият гол падна в 24-ата минута, след като Диян Молдованов бе изведен зад отбраната на съперника и откри за 1:0.

През второто полувреме се разписа новото попълнение, привлечено от школата на „Черноморец“, Божидар Киряков. 18-годишният младок вкара с добавка на празна врата в 76-ата минута.

На 19 януари „Созопол“ гостува в Стара Загора, където ще изиграе втората си контрола от предсезонната подготовка срещу „Берое“.