В дербито на кръга в „Арена Ботевград“ тимът на „Черноморец“ надви един от претендентите за титлата „Балкан“ с 59:49 (13:13, 12:7, 21:18, 13:11), след като водеше през повечето време.

Двата отбора обаче не изиграха най-добрия си мач, тъй като в големи периоди от него се представиха доста под възможностите си.

Дебют за „акулите“ направи новото попълнение Отас Айекеполор. Той излезе в титулярната петица на мястото на един от основните играчи Тони Троша, който е опериран след счупен нос по време на тренировка.

След тази среща „Черноморец“ е с баланс 6-1, като победата бе четвърта поредна за отбора, докато „Балкан“ е с 4-3 и две последователни загуби в шампионата. С 13 точки „акулите“ са на трето място, а „Балкан“ – четвърти в класирането с 11 т.

В следващия кръг „зелените“ гостуват на „Шумен“, а бургазлии играят морско дерби с „Черно море Тича“ в Бургас.

Най-резултатен за успеха на победителите с 19 точки и 8 борби бе Уендел Люис. Георги Боянов вкара 12 точки.

Съставът на „Черноморец“: Кортни Белджър 7, Тихомир Желев 7, Георги Боянов 12, Отас Айекекполор 4, Уендъл Люис 19 (Константин Коев 8, Ивайло Тонев 2, Евгени Хаджирусев).