Волейболният национал Денис Карягин беше обявен за MVP след победата с 3:1 на неговия „Веро Волей“ (Монца) над „Младост“ (Загреб) в мач реванш от 1/16-финалите на турнирa.

Бургазлията изигра страхотен мач и стана втори по резултатност с 13 точки (65% ефективност в атака и 61% позитивно посрещане – +8), с колкото завърши и Джанлука Галаси за успеха.

Другият национал в тима на „Веро Волей“ Алекс Грозданов влезе като резерва за началото на четвъртия гейм и приключи с 2 точки (1 блок).

Победата класира Денис Карягин и неговите съотборници за 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.

В следващия етап воденият от Масимо Ечели тим ще срещне „Спор Тото“ (Анкара), който отстрани друг турски тим „Аркас Спор“ (Измир). Срещите ще бъдат през януари догодина.