Шампионът на Швейцария „Шеноа“ преклони за втори път глава пред българския вицешампион в мач от 1/16-финалите за Купата на CEV.

Домакините от Бургас победиха с 3:1 (17:25, 29:27, 25:21, 25:20) в мача-реванш от надпреварата, игран в зала „Младост“. В първата среща в Женева момчетата на треньора Николай Желязков се наложиха с 3:2.

Така родният евробоец се класира на 1/8-финала на втория по сила европейски турнир.

Швейцарският шампион спечели първата част с 25:17, но след това „шейховете“ изравниха след 29:27 във втория гейм.

Бургазлии играха по-силно на блокада и се възползваха по най-добрия начин от грешките на противника, за да стигнат до обрат и да триумфират с 3:1 след 25:21 и 25:20.

В следващия кръг от турнира „Нефтохимик“ ще се изправи срещу „СКРА“ Белхатов или „Дукла“ Либерец. Полският гранд „СКРА“ победи с 3:0 в първия мач.

Най-резултатен за бургазлии бе Юлиус Фиркал с 22 точки (2 аса, 1 блокада), Николай Колев добави 14 точки (5 блокади!). Калоян Балабанов завърши с 10 точки (2 аса, 1 блокада). За съперника българинът Димитър Маринков се отчете с 11 точки (1 блокада).

В събота, 11 декември, „Нефтохимик“ гостува на опашкаря в родното класиране „Раковски“ в мач от 10 кръг на Супер Волей мъже.

Съставът на „Нефтохимик“: Александер Туш 1, Николай Учиков 8, Юлиус Фиркал 22, Калоян Балабанов 10, Николай Колев 14, Венцислав Рагин 3 – Ивайло Лалов-либеро (Любослав Телкийски, Венцислав Трифонов 4).