Нефтохимик
Нефтохимик

Срещу „Шеноа“ вицешампионът „Нефтохимик“ ще може да разчита на опитния Ники Николов, който пропусна двубоя срещу швейцарския тим, както и част от двубоите в Супер Волей заради травма. За реванша от 1/16-финалите от втория по сила европейски турнир за Купата на ЦЕВ, който е в Бургас на 7 декември, старши треньорът Николай Желязков ще разчита и на Венци Рагин, който също започна тренировки.

Както е известно, в първата среща „Нефтохимик“ победи трудно като гост с 3:2 и сега се нуждае от успех, независимо с какъв резултат, за да се класира на 1/8-финалите. При загуба с 2:3 ще се стигне до Златен гейм, който ще се играе в зала „Младост“.

За реванша вицешампионът загря с победа в родното първенство, записвайки осма победа в изтеглен мач от деветия кръг. Снощи момчетата на Николай Желязков надиграха „Ботев“ (Луковит) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:20).

След този успех бургаският тим към момента е на второ място с актив от 22 точки (8 победи, 1 загуба), докато „Ботев“ е на 12 позиция с 5 точки.

Най-резултатни за победителите бяха Юлиус Фиркал и Николай Колев с по 14 точки (1 ас) (3 аса, 3 блокади).