Новакът „Дея спорт“ продължава с победния си ход в Супер Волей при мъжете. В серията от успехи бургаският тим постигна шести такъв и общо седми от началото на сезона, заемайки трето място с 20 точки.

Пред около 250 зрители в зала „Младост“ воденият от Венцислав Симеонов отбор надигра ЦСКА с 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:17) в последната и една от най-интересните срещи от осми кръг на шампионата.

С поредната си победа „Дея Спорт“ навлиза още по-категорично в надпреварата с „Нефтохимик“ за по-предна позиция във временното класиране.

Вицешампионът на България заема четвърта позиция с 19 т. от седем победи и една загуба.

„Работихме здраво в последно време, влязохме вече в игрови ритъм. Момчетата се справят прекрасно и това си проличава на игрището. Вече може да кажа, че имаме облик на отбора. Разбира се, има още какво да надграждаме, но съм много доволен от това, което се показва в последните два мача.

„Започнахме първия гейм перфектно във всички елементи. След това намалихме ефикасността и допуснахме много грешки на сервис. ЦСКА не ни прости и взе гейма. В третата част се върнахме на обичайните стандарти. За жалост мачът се изнерви малко, но в предвид залога, беше важно и за нас и за тях да се постигне победата. Нормално е, когато има заряд, да има някоя друга искра, но всичко беше в рамките на нормалното“, каза старши треньорът на „Дея спорт“ Венцислав Симеонов.

За победата най-полезен бе руският диагонал Виталий Василиев с 23 точки (3 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака), Леон Тончев добави 15 точки (3 блока, 48% ефективност в атака и 28% позитивно посрещане).

Въпреки това за MVP бе обявен разпределителят Георги Братоев.

В следващия кръг на „Дея Спорт“ предстои тежко гостуване на петия в класирането „Монтана“. „Нефтохимик“ има визита на единадесетия в таблицата „Ботев“ Луковит. Мачовете са съответно на 3 и 2 декември.

Съставът на „Дея Спорт“: Георги Братоев 2, Виталий Василиев 23, Тодор Вълчев 10, Леон Тончев 15, Денис Чавдаров 9, Стипе Перич 7 – Гейдж Уорсли-либеро (Борислав Николов).