Тимът на „Нефтохимик“ оцеля в петгеймова трудна битка с „Дунав“ (Русе) в мач от осми кръг на Супер Волей при мъжете.

Бургазлии се наложиха като домакини над съперника с 3:2 (15:25, 28:26, 25:20, 26:28, 15:13) в зала „Младост“ след повече от два часа оспорвана борба.

За бургаския тим това е седми успех в елита, като с една загуба и 19 точки заема трета позиция във временното класиране.

Основният разпределител на „Нефтохимик“ – австриецът Александър Туш не взе участие в двубоя. В негово отсъствие играта на бургазлии бе ръководена от младия Любослав Телкийски.

Домакините не започнаха по най-добрият начин в мача, като отбелязаха едва 15 точки в първия гейм. От другата страна на мрежата, гостите амбицирани да покажат най-доброто срещу вицешампиона, стартираха отлично в мача.

Двубоят продължи с големи амплитуди и променливи, като се стигна до интригуващи ситуации и сублимни моменти, това доведе и до размяна на водачеството в геймовете.

Русенци се раздадоха и затрудниха максимално противника. Въпреки всички неудачи, съставът на „Нефтохимик“ спечели във важните моменти и не позволи изненади.

В тайбрека интригата бе пълна, като играта бе равностойна. В крайна сметка домакините показаха устойчивост и опит, и наложиха волята си с 15:13, а с това се поздравиха и с крайната победа.

Силен мач за победителите направи Николай Учиков, който бе реализатор с 30 точки ( 1 блок) за успеха на своя тим. Юлиус Фиркал добави 19 точки за победата (1 ас, 2 блока).

На 2 декември „Нефтохимик“ гостува на „Ботев“ /Луковит/.