Волейбол
Волейбол

Трета поредна и общо пета победа в първенството при мъжете остави отбора на „Нефтохимик“ на позиция пред съгражданите им от „Дея Спорт“. В мач от шести кръг на Супер Волей момчетата на Николай Желязков надиграха „Славия“ с 3:0 (25:23, 25:21, 25:13).

Така „шейховете“ заемат четвърто място във временното класиране с 5 победи, 1 загуба и 14 точки, колкото има и „Дея Спорт“, който е пети с по-лошо геймово съотношение. „Славия“ продължава да е без победа до момента, като с 4 загуби е на предпоследната 15-а позиция, но и с два мача по-малко.

Най-резултатен за успеха на бургаския тим беше Юлиус Фиркал с 20 точки (1 ас, 3 блокади), Николай Учиков добави 9 точки. От състава липсваше опитният Николай Николов.

„Нефтохимик“ гостува на третия ЦСКА в дербито на междинния седми кръг. Двубоят е на 24 ноември. Ден по-рано „Дея Спорт“ гостува на „Добруджа“.

Съставът на „Нефтохимик“: Любослав Телкийски 5, Николай Учиков 9, Юлиус Фиркал 20, Тодор Димитров 4, Венцислав Трифонов 4, Венцислав Рагин 5 – Мартин Иванов-либеро (Калоян Балабанов 3, Ивайло Лалов-либеро).