Във втори пореден мач баскетболистите на „Черноморец“ прескочиха границата от 100 точки, но този път го направиха пред публика.

Родните фенове, които се завърнаха на трибуните при определени условия, останаха повече от доволни след сътворената от любимците им симфония за очите.

„Черноморец“ категорично превъзхождаше в подкошието и освен много точки спечели и много борби.

В зала „Бойчо Брънзов“ момчетата на Васил Евтимов, без Константин Коев и Джамел Харис, победиха „Ямбол“ със 110:78 в мач от четвърти кръг на НБЛ. Още в първите минути „акулите“ заиграха на скорост, много агресивно и резултатът не закъсня. Домакините направиха разлика, като първата част завърши при 31:9.

След още пет минути игра „Черноморец“ направи аванса си 30 т. – 52:22. Натрупаната преднина елиминира и последната капка напрежение в играчите, които забавляваха феновете с атрактивни комбинации и забивки.

След почивката разликата продължи да расте в полза на домакините, като разликата стигна 41 т. Във финалната четвърт „акулите“ малко намалиха оборотите и „Ямбол“ взе финалната четвъртина, но не и мача.

В последните две минути от мача Васил Евтимов даде шанс на най-младите си играчи – Максим Чоков и Илиян Желязков. Получена травма в глезена изкара Томас Читадзе от игра.

Много силен мач за победителите направи Тони Троча с 21 точки, 15 борби и 4 асистенции. Всички титуляри и двама от резервите записаха двуцифрен актив – 18 т. и 9 борби записа Уендел Люис, 17 и 6 асистенции – Тихомир Желев.

Кортни и Георги Боянов завършиха с по 14 т., Ивайло Тонев – 14, Евген Хаджирусев 10, Красимир Маринчевски 2.

„Черноморец“ заема второ място след три победи и една загуба. На 8 ноември бургаският тим гостува на „Спартак“ в Плевен.