Без две от звездите си футболистите на „Созопол“ подариха точки на „Струмска слава“, завършвайки наравно 1:1 в среща от 14-и кръг на Втора лига.

Заради травма мача пропусна Венцислав Христов, а по време на срещата контузия извади принудително Венелин Филипов. В края на двубоя за втори жълт картон бе изгонен Борис Тютюков .

Така созополлии отново не успяха да скъсят дистанцията от лидерите във временното класиране, след като и в предходния кръг не стигнаха до победата срещу последния „Нефтохимик“ /1:1/.

В 25-та минута домакините откриха резултата чрез бърза атака на скорост и автогол на гостите. В 39-та тимът от Радомир изравни резултата след груба грешка в отбраната на небесносините.

В 75-та минута пък Венцислав Гюзелев стреля по диагонал, а от гол линията Диян Молдованов нацели горната греда. На няколко пъти пропуски направи Борис Тютюков.

„Созопол“ остава на 11-та позиция с актив от 18 точки. На 31 октомври момчетата на Маргарит Димов гостуват на „Септември“ в София.