Дублиращият отбор на „Ботев“ (Пловдив) се наложи с 2:1 над „Нефтохимик“ в среща от 14-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

Двата тима направиха здрав мач, а домакините създадоха повече положения и заслужено се поздравиха с успеха. Гостите, въпреки проблемите си, защитиха името и традициите на отбора си и дадоха сериозен отпор на „жълто-черните“.

„Шейховете“ бяха водени от помощник треньора Калоян Генов, след като Людмил Киров подаде оставка.

В 6-ата минута Цикарски засече центриране отдясно, но ударът му с глава бе неточен. 2 минути по-късно Попов се озова на отлична позиция в наказателното поле и стреля, вратарят изби и топката се спря в страничната греда. Последваха две опасни центрирания пред вратата на „Ботев“, но отбраната на пловдивчани се справи. В 28-ата минута Славков спаси далечен удар.

„Канарчетата“ отговориха със силен, но неточен удар на Пройчев от 20 метра. Секунди по-късно Цикарски сложи топката на главата на Василев, но нападателят от отлично положение на няколко метра от вратата стреля в аут.

Така се стигна до 38-ата минута, в която „жълто-черните“ поведоха. Стефан Попов пробва шут от фаул, топката рикошира в стената и се върна в халфа, който центрира отлично, а Мартин Христов се извиси над всички и с глава прониза вратаря за 1:0.

Няколко минути по-късно Христов се отчете и с решителна изява в защита, предотвратявайки сигурен гол.

Второто полувреме бе с по-малко положения, а двата тима се вкопчиха в здрава битка. В 53-ата минута Никола Гелин остана очи в очи с вратаря, но стражът скъси ъгъла и последвалият удар бе неточен.

В 67-ата „шейховете“ изравниха с бомбен удар на Даниел Георгиев, който от над 25 метра прати топката под напречната греда за 1:1.

В 85-ата минута в герой за „Ботев“ се превърна Даниел Гичев. Вратарят на бургазлии сбърка и подари топката на Василев, нападателят подаде към Гичев и с удар между краката на вратаря той донесе успеха на „Ботев“.

„Нефтохимик“ е последен в класирането с 6 точки от една победа, три равенства и десет загуби.