В най-слабия си мач към момента „Черноморец“ отстъпи пред „Левски“ с 57:77. В двубоя от трети кръг на НБЛ за бургаския тим дебютира картотекираният преди дни Джамел Харис, който остана на паркета 10 минути. За „акулите“ това бе първа загуба за сезона.

След провала от „Рилски спортист“, с новите попълнения в състава си – Ивица Радич и Илай Митру-Лонг, шампионът на България натрупа набързо двуцифрена преднина, като първата четвъртина завърши при 24:10.

Във втория период авансът на „Левски“ скочи до над 20 точки, след серия от 9-0 в началните три минути от нея. „Черноморец“ беше неузнаваем в първата половина от двубоя, като основно Георги Боянов ги държеше в мача.

В третия период резултатността и на двата тима падна, а частта завърши при 15:15. До края на мача „Левски“ отново излезе напред с 21 точки и задържа преднината си за крайното 77:57.

„Искам да се извиня на феновете, защото днес те бяха свидетели на един много грозен мач от наша страна. Те не заслужават това. Едно нещо мога да обещая, че това ще бъде най-лошият мач на „Черноморец“ тази година и най-ниско резултатният. Ако бяхме играли примерно срещу „Рилски спортист“, може би щяхме да загубим и с 40 точки днес“, заяви старши треньорът на „Черноморец“ Васко Евтимов.

„Днес просто бяхме ужасяващи в атака, нямахме ритъм, когато ни пазеха с голяма агресия, ние просто не можехме да подадем топката. Това трябва да го поправим бързо. Трябва да покажем съвсем друго лице в следващия мач, да се раздадем много повече

Най- полезен с 16 точки за „Черноморец“ беше Георги Боянов, с дабъл-дабъл от 15 т. и 10 борби се отличи Тони Троча, с 10 токи и 9 борби се отчете Уендел Люис.

На 30 октомври „Черноморец“ приема в зала „Бойчо Брънзов“ непознаващият все още вкуса на победата през този сезон „Ямбол“ от 19:00 ч.