Футболният „Черноморец“ победи „Ямбол“ в мач от в мач от XII кръг на Трета лига – Югоизток. На стадиона край река Тунджа „акулите“ се наложиха с 3:0.

По-рано „Черноморец“ записаха друг успех – отстрани „Несебър“ за Купата на АФЛ. На стадиона в Равда „акулите“ се наложиха с 2:0.

Мачът от първенството на трета лига започна с териториално надмощие на „Черноморец“, което се запази през цялото първо полувреме. В 17-ата минута Мартин Димитров прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено заради засада. Десет минути по-късно бургаският тим поведе.

Жулиен Парушев центрира от корнер. Двама футболисти на гостите се разминаха с топката, която се отклони в играч на „Ямбол“ и влетя в собствената му мрежа за 0:1. Само 120 секунди по-късно Милен Танев бе изведен сам срещу вратаря. Атаката обаче бе спряна заради засада.

Три минути след началото на втората част „Черноморец“ удвои аванса си. Мартин Димитров вкара прекрасен гол със странична ножица за 0:2. Бургазлии оформиха класиката в резултата в 75-ата минута с още един гол-шедьовър. Милен Танев открадна топката в средата на терена, видя излезлия напред вратар на домакините и с великолепен удар от 40 метра го прехвърли за крайното 0:3.