Баскетболистите на „Черноморец“ се поздравиха с втора победа от началото на сезона в НБЛ. Момчетата на треньора Васил Евтимов разбиха със 114:63 (28:20, 32:15, 28:14, 26:14) новака в елита „Шумен“ и водят във временното класиране.

Дебют с екипа на „акулите“ направи 14-годишният юноша на бургаския клуб Максим Чоков. За четирите минути игра на паркета 185-сантиметровият младок хладнокръвно вкара великолепен кош от зоната на трите точки.

Максим, който е по-малък брат на баскетболиста Мартин Чоков, заяви, че желанието му е да израства и да подобрява уменията си. Младият баскетболист се надява треньорът все по-често да му гласува доверие и да го пуска в игра с мъжете.

Срещата в зала „Бойчо Брънзов“ беше генерална репетиция на бургаския тим за предстоящото тежко гостуване на „Левски“. Домакините бързо натрупаха разлика, като започнаха силно и само няколко минути след началото вече имаха двуцифрена преднина.

„Акулите“ играха успешно в нападение, като през втория период отбелязаха 32 точки, за да се оттеглят на почивката при 60:35.

Играта на домакините в третата част беше още по-категорична, украсена със зрелищни забивки. Така с настроение „Черноморец“ дръпна с 33 точки, което позволи на треньора Васил Евтимов отново да пусне в игра момчетата от резервната скамейка.

До края разликата нарасна, за да мине кота сто в петата минута – 101:58, а домакините спечелиха мача с крайното 114:63.

За победителите Уендъл Люис вкара 24 точки, с дабъл-дабъл – 22 точки и 15 борби се разписа Тони Троча, а 21 точки добави Кортни Белгер.

В следващия кръг, на 25 октомври (понеделник), „Черноморец“ гостува на „Левски“.

Съставът на „Черноморец“: Тони Троча – 22 т., Кортни Беджър – 21 т., Тихомир Желев – 14 т., Уендел Люис – 24 т., Ивайло Тонев – 5 т. /Константин Коев – 12 т., Евгени Хаджирусев – 6 т., Красимир Маринчевски – 2 т., Томас Читадзе – 5 т., Максим Чоков – 3 т./