В битка за Суперкупата на България „Хебър“ надви „Нефтохимик“. В Стара Загора пазарджиклии се наложиха с резултат 3:1 (16:25, 25:22, 25:21, 25:18).

„След доброто начало, не успяхме, защото атаката не ни тръгна в следващите части. Единственият човек, който поддържаше ниво докрай, бе Николай Учиков. За съжаление, нашите крайни нападатели – Мирослав Градинаров и Юлиус Фиркал не можаха да дадат това, на което са способни. Другата причина е, че традиционно силната ни страна – в центъра, този път не бяхме добри. Това са ситуации, в които няма как да противодействаш на Хебър, ако не играеш на ниво близко до максималното, както играхме в началото,“ каза след загубата треньорът на бургазлии Николай Желязков.

Това е втори трофей от надпреварата за „Хебър“, след като тимът успя да извоюва отличието през 2019 година. Италианският посрещач Якопо Масари, който завърши като най-резултатен играч с 18 точки, се окичи с титлата MVP на мача.

Мартин Коста Бланко отново пое функциите на старши треньор, тъй като Камило Плачи продължава да се възстановява от здравословни проблеми, вследствие от преболедуван ковид.

Въпреки контузията, която получи капитанът Николай Николов минути преди първия съдийски сигнал, бургазлии стартираха по-убедително. Момчетата на Николай Желязков взеха превес в първия гейм след убедителна игра в атака и силно представяне на сервис, което от своя страна попречи на организирането на атаката на „Хебър“.

Следващият гейм започна по подобен начин с размяна на точки и лек превес на бургазлии, но Масари и неговите съотборници реагираха бързо и успяха да изравнят резултата чрез подобрено представяне на блок.

Вдъхновени от връщането в мача, състезателите на „Хебър“ показаха най-доброто от себе си в оставащите два гейма. От другата страна на мрежата „Нефтохимик“ опитваше да задържи интригата в двубоя, но по-прецизни на блокада в решаващите моменти състезателите от Пазарджик успяха да надиграят противника и да се поздравят с победата.