„Вихър“ /Айтос/ постигна първа победа за новия сезон в ББЛ А група. След като на старта в първенството айтозлии понесоха загуба със 77:91 от „Чавдар“ /Троян/, във втория кръг от регион Център те не допуснаха втори провал.

Момчетата на треньора Дечо Коешинов се наложиха над дебютанта „Локомотив“ /Горна Оряховица/. Оспорваният двубой, играл се във Велико Търново, завърши 75:72 /11:27, 19:19, 28:31, 19:14/.

През по-голямата част от срещата предимство имаха „железничарите“, но в края „Вихър“ направи обрат. Съперникът успя да изравни при 70:70 две минути преди последната сирена, но с тройка на Стоил Аладжов тимът от Айтос отново поведе и спечели първи точки в ББЛ.

Много силен мач за победителите изигра Стоян Милчев, който отбеляза рекордните 42 точки и овладя 11 борби. Бившият състезател на БК „Несебър“ беше водещ реализатор и лидер на „делфините“ през миналия сезон.

Другият титуляр в състава – Стоил Аладжов се отчете с 12 точки и 8 борби. Младият 17-годишен Александър Коешинов завърши с 6 точки.

В следващия кръг на 13 ноември „Вихър“ играе с „Чардафон“ /Орловец/.

Съставът на „Вихър“: Стоян Милчев 42 т., Стоил Аладжов 12 т., Йордан Киров, Александър Коешинов 6 т., Тодор Георгиев 2 т./ Симеон Апостоволов 7 т., Васил Йосифов 6 т., Янков Пашов, Камен Петков/.