„Черноморец“ стартира с убедителна победа в първия кръг от новия сезон на НБЛ. Момчетата на треньора Васил Евтимов се наложиха над бронзовия медалист „Академик“ (Пловдив) с 80:66 (24:18, 19:18, 13:14, 24:16).

Мачът се игра в зала „Бойчо Брънзов” без публика заради ковид мерките, но двата отбора сътвориха много интересен и оспорван двубой.

От състава на бургазлии липсваха контузените Константин Коев и Георги Боянов. За съперника не играха бившата „акули“ Робърт Георгиев и Робертс Фрейманис, които също имат здравословни проблеми.

Срещата тръгна кош за кош и кратки смени на водачеството. При 10:11 „Черноморец“ отново обърна резултата, след което направи серия от 12 точки и поведе 22:14.

Домакините спечелиха частта с 24:18, а с основен принос за това беше новото попълнение Тони Троха. Колумбийският национал вкара 13 точки, три от които от зоната на трите точки.

Домакините запазиха аванса до петата минута на втората част. „Академик“ от своя страна се активира и намали изоставането си до 4 точки – 34:30. На полувремето все пак бургазлии се оттеглиха с преднина – 43:36.

Третият период пловдивчани спечелиха с точка – 14:13 и то след силен финал на частта. Преди това за седем минути баскетболистите на Йордан Янков успяха да отбележи едва един кош от игра.

Играта бе подновена при 56:50, а домакините започнаха със серия от 12:4.

Натрупаната двуцифрена разлика позволи на Васил Евтимов да пусне отново в игра юношите в състава: Красимир Маринчевски, който вкара тройка във втория период, и Томас Читадзе, който секунди преди финалната сирена реализира от зоната за трите точки за крайното 80:66.

Най-резултатни за победата на „Черноморец“ бяха Тони Троха (14 борби) и Кортни Белджър с по 22 т. С дабъл-дабъл е и Уендел Люис – 15 точки и 12 борби.

В следващия кръг „Черноморец“ е отново домакин. Бургазлии приемат новака „Шумен“. „Академик“ гостува на „Сигал“ Прищина в Балканската лига, а след това в НБЛ е домакин на „Берое“.