„Черноморец“ победи като гост „Родопа“ (Смолян) в мач от IX кръг на Трета лига – Югоизток. „Акулите“ се наложиха с 2:1 с голове на Мирослав Радев и Милен Танев.

Това е четвърти успех за бургаския тим през новата кампания в третия ешалон. „Черноморец“ се намира на седма позиция с 15 т.

Мачът започна с натиск на домакините. След само 120 секунди игра Йордан Томов отправи страхотен удар с глава, който обаче бе отразен по блестящ начин от вратаря на „Родопа“.

„Черноморец“ поведе в 8-ата минута. Миро Радев с мощен изстрел извън пеналта направи 0:1.Последваха още чудесни атаки на „акулите“. Така се стигна до 27-ата минута, когато бургазлии удвоиха аванса си. Милен Танев отбеляза не по-малко красив гол от този на Миро Радев, разписвайки се с блестящ удар от 25 метра за 0:2.

Второто полувреме „Черноморец“ започна отново по-добре организиран, но при една от атаките си, домакините намалиха на 1:2. До края мачът бе равностоен и „акулите“ не допуснаха изравняване.

В следващия десети кръг предстои регионалното дерби, в което „Черноморец“ приема „Несебър“. Тимът от курортното морско градче е на предпоследното 17-то място със скромния актив от едва 5 т. В изминалия кръг несебърлии загубиха у дома от „Карнобат“ с 1:4.

Срещата „Черноморец“ – „Несебър“ е на 9 октомври от 16:00 часа на стадиона в квартал „Акациите“.