Само с четири точки пасив отборът на „Черноморец“ отстъпи пред класния тим на РАОК. Среща, която се изигра при затворени врати в Спортна Арена PAOK в Солун, завърши при 81:77.

Това е втора поредна загуба в контролите за „акулите“, които преди гостуването си на гръцкия гранд отстъпиха на родния шампион „Левски“ с минималното 81:84.

Домакините започнаха много силно в мача и в 4-ата минута водеха с 11:8 след три тройки на Йоргос Камберидис. Разликата набъбна на 24:12, а периодът завърши при 30:18.

ПАОК бе абсолютният лидер през вторите десет минути. Тимът поведе с 35:21, като отбеляза общо 9 тройки през първото полувреме и достигна 50 точки – 50:38.

„Черноморец“ обаче не се отказа от битката, опита да се върне в играта и да бъде конкурентен на съперника и успя. Така през второто полувреме играта бе доста по-равностойна. Баскетболистите на Васил Евтимов стопиха пасива си и в края на третата четвърт изоставаха със 7 точки – 62:55.

В заключителната част „Черноморец“ дори поведе, но ПАОК реагира в последните минути. В 36-ата минута „акулите“ взеха превес със 70:71, после дръпнаха с още три точки – 70:74. ПАОК обаче отговори с тройка на Толиопулос и удари на ДиЛео за нов обрат в срещата – 75:74 и победа с 81:77.

Най-резултатни за „Черноморец“ бяха Георги Боянов и Тони Троха, които записаха по 15 точки.

В събота, 25 септември, „Черноморец“ играе контрола с „Ямбол“.

Съставът на „Черноморец“: Джамел Харис, Красимир Маринчевски, Уендел Люис 14, Евгени Хаджирусев 9, Томас Читадзе, Тони Троча 15, Ивайло Тонев 2, Константин Коев 3, Тихомир Желев 12, Георги Боянов 15, Кортни Белджър 7.

Снимка: Paokbk.gr