Първа загуба в серията от контроли инкасира баскетболният „Черноморец“. Момчетата на Васил Евтимов отстъпиха с минимална разлика на шампиона на България „Левски 2014“ в равностоен и интересен двубой.

В зала „Универсиада“ столичани победиха с 84:81 (43:40). За „Черноморец“ с двуцифрен актив завършиха Боянов, Желев, Белджер, Троха.

Домакините стигнаха до успеха в последните секунди на двубоя с тройка на Венцислав Петков. „Черноморец“ игра без едно от чуждестранните си попълнения – Джамел Харис.

„Левски 2014“ имаше инициативата в първата четвърт, но „акулите“ бързо изравниха след стрелби от тройката. Първата четвърт приключи при 24:24, а почивката дойде при 43:40. В третия период „сините“ започнаха със силна серия.

Петицата на „Черноморец“ отговори веднага, стигна до обрат и поведе. В последната минута обаче „Левски 2014“ изравнен до 81:81. В последните пет секунди домакините реализираха победната си тройка за 84:81.